KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14077144

nr 1407 7144

Kurt Ehrefelt

(1921-2010), Sverige

Oljemålning, Triptyk, Sod Kenya 63. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 63x204 cm

Kurt Ehrefelt, svensk bildkonstnär född 1921, död 2010.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

600 kr

måndag 5 juli 2021
kl 18:03:26

26/6 04:29:07 1      Vinnande bud

Kurt Ehrefelt

Läs mer om Kurt Ehrefelt